Afrika Örgüsü Hakkında Doğrular ve Yanlışlar

Son zamanlarda daha sık görmeye başladığımız Afrika örgüsü, saçın sentetik saç eklenerek örülmesi ve şekillendirilmesi işlemidir.

İnce ince örülerek, sentetik saç ilavesiyle de iyice uzatılarak şekillendirilen Afrika örgüsü saçları artık daha sık görmeye başladık. Afrika örgüsü yaptırmak isteyenler çoğaldıkça, bu yöntem hakkındaki mitler de yaygınlaştı tabi! İşte kullananların dilinden Afrika örgüsüne dair yanlış bilinenler:

 1. “Afrika örgüsü saçlara çok zarar verir.”
  Doğru sanılan yanlışların içinde en yaygın olanlarından biri bu mittir. Afrika örgüsü saça herhangi bir zarar vermez hatta saça jöle, köpük gibi şeyler sürmekten ve ısı ile şekillendirmeye olan ihtiyaçtan kurtardığından saçı rahatlattığını ve yarar sağladığını bile söyleyebiliriz. ‘Protecting styles’ (koruyucu biçim) kategorisi içinde yer alması da bunun en iyi açıklayan örneklerden biridir. Bunun yanında bir de sürekli yıkamak zorunda kaldığınız yağlı saçlarınız varsa, saçlarınızı sürekli yıkamak zorunda olmadığınızdan yağlanma probleminiz de yavaşça bir miktar ortadan kalkar.
 2. “O saçları nasıl yıkıyorsun? Temizlenmez ki o!”
  Afrika örgüsü yapılmış saçlar da aynı doğal saçlarınız gibi yıkanabilir. Normal bir şampuan kullanarak saçlarınızı parçalara ayırarak yıkadığınızda en az eski saçlarınız kadar temiz olur. Bunun yanında ekstra saç kremi, saç maskesi ve benzeri ürünler kulanmayı da gerektirmediğinden daha ekonomik bir çözüm olduğu da ortadadır!
 3. Afrika örgüsü saçları kopartıyor/döküyor.
  Bilindiği üzere günde bir insanın ortalama 100 tel saçı dökülür. Afrika örgüsünde normal saçınızın aksine, dökülen saçlar yere düşmez ve örgülerden kurtulamadığından, saçlarınızın arasında kalır. Örgülerinizi açtığınızda –ki en fazla 3 ay kullanmanız tavsiye edilir, normalden daha büyük saç kütlelerinizi banyonun giderinde görmeniz sadece bir yanılsama yaratır. Bu nedenle “sadece bir seferde ne çok saç kaybettim!” diye vahlanmanıza yol açar. Oysa gördüğünüz giden saçlar, 3 aylık birikmiş dökülen saçınızdır!
 4. Afrika Örgüsü yaptırdıktan sonra saçınızı kazıtmak zorunda kalırsınız.
  Yanlış! Afrika Örgüsü balmumu,yapıştırıcı gibi şeylerle yapılmaz, normal saçınızı ördüğünüzde nasıl saçlarınızı açabiliyorsanız Afrika örgüsünü yaptırdıktan sonra da aynı şekilde örgülerinizden kurtulmanız da mümkündür. Tek sıkıntı, çok fazla örgüyü açmak zorunda olmanız. Vaktiniz ya da saçınızla uğraşmayı seven arkadaşlarınız varsa sorunu kısa sürede kolayca çözebilirsiniz.
 5. Saçları Afrika örgüsüyle kullanmak çok zordur.
  Kesinlikle yanlış! Afrika Örgüsü yaptırdığınızda saçlarınızı normalde kullandığınızdan çok daha kolay kullanabilirsiniz. Fön çektirdiğinizde, maşa yaptığınızda yalnızca birazcık nemli bir hava bile saçlarınızın çok kolay bozulmasına neden olurken Afrika Örgüsü yaptırdığınız saçlarınız yağmurda, denize girerken, yatarken ve ilk kalktığınızda hala havalı görünür!

Kısacası hem çok havalı olayım, hem de saçlarımla çok uğraşmayayım diyenlerdenseniz korkmayınız, deneyiniz!

Afrika Örgüsü Nedir?

Afrika Örgüsü nedir?

Afrika örgüsü adı üzerinde Afrikalı insanların bulduğu bir örgü stili. Saça başka saçlar ile ek yapılıp ucundan bağlanıp ek saçlarla birlikte kendi saçınız örülüyor. Yanı kendi saçınız örgünün içinde kalıyor. Kalın, standart, ince ve ekstra ince olarak istediğiniz kalınlıkta seçim yapabilirsiniz.

Afrika Örgüsü saça zarar verir mi?

Saça zarar vermiyor hatta saçlarınız herhangi bir işleme (boya, fön vs..) maruz kalmayacağı için saçlarınız daha sağlıklı olur.

Ne kadar kullanılır?

Saçların uzamasına göre değişir. Ortalama 3 ay kullanım ömrü var.

Saçlar yıkanır mı?

Saçlar aynen örgüsüz gibi foşur foşur suyun altında yıkanıyor. Sadece dipleri sıkı olduğu için dipleri böyle parmak uçlarıyla fazla zarar vermeden ve acıtmadan yıkıyorsunuz.

Saçları döker mi?

Bilindiği üzere günde bir insanın ortalama 100 tel saçı dökülür. Afrika örgüsünde normal saçın aksine, dökülen saçlar yere düşmez ve örgülerden kurtulamadığından, saçların arasında kalır. Örgüleri açtığınızda normalden daha çok saç telinin döküldüğünün görülmesi normaldir. Çünkü 3-4 aylık dökülmüş saç telleri örgülerde birikmiştir. Yani kısaca ekstra saç dökmez.

afrika örgüsü
afrika örgüsü nasıl kullanılır? afrika örgüsü nerede yapılır

Afro Dalgası Nedir?

Afro nedir?
Afro adını Afrikalı insanların saç stili olmasından alıyor. Saça başka saçlar(sentetik saçlar) ile özel bir tığ yardımıyla afro sentetik saçlar ekleniyor. Yani gerçek saçlarınız örülüp kafaya yapışık hâlde sentetik afro saçların altında kalıyor. İstediğiniz uzunlukta, yoğunlukta, kısalıkta, renkte, hacimde uygulanabiliyor ve istediğiniz modeli ve rengi siz seçiyorsunuz.
Afro saça zarar verir mi?
Saça zarar vermiyor hatta saçlarınız herhangi bir işleme (boya, fön vs..) maruz kalmayacağı için saçlarınız daha sağlıklı olur.
Ne kadar kullanılır?
Saçların uzamasına göre değişir. Ortalama 3 ay kullanım ömrü var.
Saçlar yıkanır mı?
Saçlar aynen gerçek saçlar gibi foşur foşur suyun altında yıkanıyor. Sadece dipleri sıkı olduğu için dipleri böyle parmak uçlarıyla fazla zarar vermeden ve acıtmadan yıkıyorsunuz.
Saçları döker mi?
Bilindiği üzere günde bir insanın ortalama 100 tel saçı dökülür. Afro’da normal saçın aksine, dökülen saçlar yere düşmez ve örgülerden kurtulamadığından, saçların arasında kalır. Örgüleri açtığınızda normalden daha çok saç telinin döküldüğünün görülmesi normaldir. Çünkü 3-4 aylık dökülmüş saç telleri örgülerde birikmiştir. Yani kısaca ekstra saç dökmez.

Saç Kaynak

Saç Kaynak

Saç Kaynak Nedir?

Saç kaynak; kısa olan saçları hızlı bir şekilde uzatmak için yapılan bir işlemdir. Bu işlem sonunda saçlar doğal bir görünümle uzatılıp gerekli hacmin sağlanması amaçlanmaktadır. İşlemler çok uzun zamanlar almamakla birlikte; işlemi yapacak usta çok önemlidir.

Günümüzde pek çok kuaför bu işlemi yapsa da, aslen kuaförlerin değil saç kaynak merkezlerinin yapması gereken bir işlemdir.

Saç Kaynak Çeşitleri

Saç kaynak, uygulama yapım şekline ve kozmetik özelliklerine göre birden çok şekilde yapılmaktadır. Bunların başlıcası ve son teknoloji ürünü olan mikro kaynaktır. En sağlıklı yöntem olmakla birlikte kozmetik açıdan da kesinlikle belli olmamaktadır. Çeşitler:

 • Mikro Kaynak
 • Keratin Kaynak
 • Boncuk Kaynak
 • Tres Kaynak

Mikro saç kaynak; özel mikro jeli ile yapılan en doğal görünümlü işlemdir. Çok ufak saç kayıpları yaşanabilse de en sağlam ve sağlıklı yöntemdir.

Keratin saç kaynak; kuaförler tarafından uygulanan eski usul sağlıksız yöntemdir. Saçlarda kayıp, yoluk gibi  olumsuzluklar çok sıklıkla meydana gelmektedir.

Boncuk saç kaynak; en çok bilinen yöntemlerin başında gelmektedir. Çok sağlıklı ve saç kaybına kesinlikle sebep olmayan bir yöntemdir. Ancak mikro kaynak uygulamasına göre kolay düşmektedir.

Tres saç kaynak; en eski yöntemlerin başında gelmektedir. Hala kimi yerde uygulaması yapılmaktadır.

 

Mikro saç kaynak fiyatları; Kokoş Peruk olarak en uygun fiyatlar her zaman ve daima bizde. Tüm saçlarımızı görerek alabilecek ve kendinize en uygun saçı alabileceksiniz.

Ankara saç kaynak; salonları arasında en çok tutulan salon olmamızın tek sebebi her zaman işçilik ve kullanılan malzemelerin en iyilerinden seçilmiş olması. Siz de kaliteye önem veriyorsanız bize hemen ulaşın.

Kaynak saç kullananlar; belli olur mu diye soruları hep barındırırlar. Ancak özellikle mikro neredeyse hiçbir zaman anlaşılamamaktadır.

Ankara kaynak saç yapan kuaförler; aslında bu işlemi kuaförde değil de kaynak merkezlerinde yaptırmanız sizin adınıza daha iyi olacaktır.

Boncuk kaynak saç fiyatları; boncuk kaynak saç kaynak çeşitleri arasında en uygun iki üründen biridir. Siz de çok uyguna yaptırmak için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Ankara Boncuk Saç Kaynak

Ankara Boncuk Saç Kaynak

Ankara Boncuk Saç Kaynak Kokoş Peruk olarak siz değerli müşterilerimizin en önemli süsü olan saçlarını, en sağlam ve en doğal görünecek şekilde uzatıyoruz. Boncuk kaynak kaynak yöntemleri arasında en çok kullanılan ve en uygun maliyetli olanıdır. Bu yüzden Ankara Boncuk Saç Kaynak firmaları arasında en iyi olan ve işi sadece kaynak yapmak olan firmamızın ortaya koyduğu iş ve üründen memnun kalacağınızdan şüphemiz yoktur. En değerli referansın gülen müşteri olduğunu bildiğimizden kalite ve memnuniyet çerçevesinde sizlere hizmetimizi sunmaktayız.

Boncuk kaynak fiyatları

Boncuk kaynak satın al

Boncuk Kaynak en ucuz yöntemdir. Doğru yapılmadığında oldukça belli olan ancak ustası tarafından yapıldığında mikro kaynaktan bariz de farklı olmayan bu işlem tarafımızca en uygun fiyatlarla sizlerle buluşmakta. Eğer yaptırmak isterseniz Buradan online sipariş verebilir veya Buradan Hızlı Randevu Alabilirsiniz!

Boncuk kaynak saç fiyatları ucuzdur. Ve sizlerin güzelliğine güzellik katar. Renkli boncuk kaynak da yapılmaktadır. İstenilen her renk ve seçenekte saç kaynağı yapılabilir ve saçlarınız uzatılabilir.

Ucuz boncuk kaynak

Ucuz ve kullanımı uzun sürem bir kaynak uygulaması mı arıyorsunuz. O zaman Ankara Saç Kaynak Merkezi – Kokoş Peruk tam yeridir. Boncuk kaynak nasıl takılır sorusuna yanıt arıyorsanız. Saçlar boncuklar yardımı ile uygun saçlarınıza diplerinden takılır ve bu yolla kaynak işlemi tamamlanır. En ucuz boncuk kaynak fiyatları sadece bizdedir. Daha önce başka bir yerde yapttırdıysanız ve memnun değilseniz geleceğiniz tek yer Ankara Saç Kaynak Merkezi – Kokoş Peruk olmaktadır.

Boncuk kaynak saça zararlımı :

Hayır herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Ancak işini ustalıkla yapmayan kişilerce uygulandığında saçta kopma, dökülme vb. durumlar meydana gelebilmektedir.

ANKARA da Peruk

Herkeze merhabalar Ankara Yukarı Bahçelievler mah. aşkabat Cad. No 36/4  de yerimize hepiniz bekliyoruz Randevu Sistemi üzerinden çalışılıyor Randevu için Numaralarımız

0312 2319 91 99 — 0312 219 91 93

Whatsapp: 0561 618 84 85

Mikro Kaynak Görünmeyen Kaynak

Mikro Kaynak

Kim uzun saçı olmasını istemezki ? her kadının hayalidir ama bazen karsısında sorunlarıda beraberinde getiriyor kadınların büyük dertlerinden biride saç uçlarının kırılması yüzünden saçlarını kestiriyorlar veyada fazla kimyasal madde ile tepkimeye girmesi sonucu saçlarınız yanıyor

Mikro Görünmez Kaynak Avantajı Nelerdir

Aynı zamanda kaynak yapımında çok ince uçlu saçlar kullanılmaktadır bir avantajı da bu kaynak işlemi sonrasında normal insan gözüyle anlaşılması çok zor ve doğal görünüme sahip bir kaynak uygulamasıdır

Mikro Görünmez Kaynak Süresi Ne kadardır

bu yöntem uzun ömürlü kullanım avantajı sağlıyor.

Ankara Saç Kaynak Merkezi

Ankara saç kaynak merkezi olarak saç uzatma sistemlerinin hepsini uygulamalı olarak yapan,profesyonel yetkili kadrosu ile sizlere en iyi kaliteli hizmeti; fiyatı Ankara saç kaynak merkezi olarak sunmaktayız

Murat Akkaya saç kaynak merkezi olarak boncuk kaynak, mikro kaynak, tres, mikro jel kaynak ve kaynak için ihtiyacınız olan saç türü ham maddeleri hizmetinize sunmaktayız.

Müşteri memnuniyeti politikamız gereği her türlü sıhhi  önlem deneyimli personelimiz tarafından sağlanmış bulunmaktadır. Eğitimli ve dinamik personelimiz ile hizmetimizden memnun kalacağınıza güvenimiz tamdır. Kaynak ve saç uzatma tekniklerinin tamımı tarafımızca titizlikle uygulanmaktadır. Hizmet alımınız esnasında siz sadece çay veya kahvenizi yudumlayıp, güzelliğinize güzellik katacaksınız. Ankara saç kaynak merkezleri arasında en kaliteli hizmeti alacağınız tarafımızca garanti altına alınacak ve sizler de gerçek hizmetin tadına varacaksınız. Kokoş Peruk olarak Ankara üzerinde görüp görebileceğiniz en iyi saçlar bizde bulunmaktadır. Saçlarımız birinci kalite saçlardır. Aksesuar seçeneklerimiz de mevcuttur.